בית אורבני עם טוויסט אוריינטלי

בית פרטי זה נרכש על ידי משפחה של זוג הורים ושני ילדיהם אשר עשו מעבר חד מעיר גדולה במרכז הארץ לישוב שקט בשרון במטרה להתקרב למקומות העבודה שלהם באיזור ולחיות חיי כפר שקטים המלאים באיכות חיים.
את הבית רכשו כאשר הוא מוכן אך ידעו מיד כי הוא דורש שינויים.
הדרישה שלהם הייתה לבית בסגנון מודרני בגוונים חמים "לא רוצים בית לבן" ציינו, ובנוסף בעלת הבית ציינה כי היא מאד אוהבת צבעים סתוויים.
תוך כדי תכנון הקונספט היה לי ברור מהו טעמם האישי של הדיירים, וכך ליוו אותנו שלושה מוטיבים מרכזיים:
אורבאני, סתווי, אוריינטלי.
השינויים בבית היו בעזרת חומרים טבעיים, אבן שיש טבעית וכהה הונחה במקום המדרגות המיושנות שניתנו על ידי הקבלן, התקנו בריקים אשר נרכשו מפירוק ליצירת דרמה בקיר המדיה ובעמוד שמול הכניסה לבית, כמו כן כך המשכנו להשתמש בחומרים טבעיים בחדרי הרחצה והשירותים- החלטנו ללכת על חלוקי נחל בגוונים שונים לכל חדר רחצה וכך כל חדרי הרחצה בבית מדברים באותה השפה אך ייחודיים כל אחד בפני עצמו- בחדר שירותי האורחים בחרנו חלוקי נחל בגוונים טבעיים בשילוב של שליכט אקרילי, באמבטיית ההורים השתמשנו בגוונים כהים של אפור ושחור ואלו יצרו מראה חד פעמי בשילוב של נגרות בגוון של יין אדום. באמבטיית הילדים שילבנו גוונים של תכלת ולבן.
פלטת הצבעים בבית מאד זורמת, ישנם כמה גוונים שולטים אשר מזכירים את הסתיו: אפור- סגול מעושנים, שחור בזלת, חום וחרדל.
השתמשנו בעץ פורניר מדגם "קפוצ'ינו" עבור המזנון התלוי בסלון ועבור הספריה בפינת האוכל והוא יוצר תחושה של יער.
במטבח המשכנו בגוון הייחודי של אפור- סגול מעושן, ומכשירי חשמל שחורים.
הריהוט בסלון נבחר בגוונים השולטים ומשתלב באופן כה טבעי ונכון בחלל, הרעיון היה ליצור חלל לאירוח מושלם.
מאחר והספה נמצאת עם הגב לכניסה שילבנו מאחוריה קונסולה ובה חפצים יפים ותמונה ממוסגרת.
בפינת האוכל שילבנו ספריית ספרים ואחסון לכלי הגשה, סכו"ם ומעט אלכוהול כך שיהיה נוח לארח מבלי לרוץ למטבח.
הקירות נצבעו בגוון של HUSH WHITE, גופי התאורה לבנים, הוילונות לבנים וכך גם הריצוף בהיר ונייטרלי וזאת על מנת ליצור רקע חלק ובהיר לכל הדרמה המתרחשת בחלל.
בחדר המשחקים שילבנו קיר בגוון של צהוב בננה והצעצועים הם שיוצרים המון צבע ושמחה בחלל, חדר ההורים ממשיך את הסגנון האוריינטרלי אך בטונים בהירים יותר ובשילוב של טפט נעים בגב המיטה.
הגינה הותאמה לאוירה בישוב וקיבלה את תשומת הלב שלה מאדריכל נוף אשר שילב בין צמחים, פרחים, עצים עדינים, עצי פרי ופינת תבלינים מדהימה של מרווה, בזיליקום, לימונית, לואיזה, פטרוזיליה ועוד ועוד.